Zespół Szkół Ogólnokształcących
w Strzelinie
Liceum Ogólnokształcące im Marii Skłodowskiej-Curie
Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.

Maria Skłodowska-Curie
© Bartosz Kudła  2012-2024
20 listopada klasa IIIC wraz z opiekunami uczestniczyła w interesujących zajęciach na Politechnice Wrocławskiej. Wydarzenie zaplanowano w ramach VIII Festiwalu Nauki organizowanego przez naszą szkołę. Uczniowie wysłuchali wykładu, a następnie pracowali w laboratoriach, zdobywając wiedzę od pracowników naukowych Politechniki Wrocławskiej.
Podczas wizyty na Politechnice Wrocławskiej na Wydziale Elektroniki, Fotoniki
i Mikrosystemów przeprowadzono dwa warsztaty.
Pierwszy z nich to zajęcia z klocków elektronicznych, gdzie uczniowie poznali zasadę działania konstruowanych urządzeń, w tym  symulacje komputerowe (LTSpice) oraz projektowanie płytek obwodów drukowanych (Eagle) wraz z technologiami wykonywania płytek. Warsztat przeprowadził mgr inż. Grzegorz Klubiński.

Kolejne warsztaty z zakresu montażu z wykorzystaniem technologii lutowania układu multiwibratora dwustanowego astabilnego przeprowadzili dr inż. Arkadiusz Dąbrowski oraz dr inż. Krzysztof Stojek.

Serdeczne podziękowania kierujemy do naszych wykładowców, którzy zaprosili nas na zajęcia i podzielili się z nami swoją ogromną wiedzą! Każde spotkanie z naukowcami z Politechniki Wrocławskiej jest dla nas cennym doświadczeniem, niezapomnianą lekcją i przygodą. Serdecznie dziękujemy P. dr inż. Krzysztofowi Stojkowi, który zadbał o każdy szczegół spotkania i prodziekanowi ds. studenckich P. dr inż. Damianowi Nowakowi za zaproszenie na uczelnię.
kliknij na miniaturkę aby powiększyć